10_dziwnych_fobii

10 dziwnych fobii

Dziwne fobie

Są rzeczy które nie śniły się filozofom. Człowiek taka mądra istota, a jednak potrafi bać się najmniejszej głupoty. Patrząc na listę fobii, ciężko wyobrazić sobie, że tacy ludzie naprawdę istnieli. Czytałam, przeglądałam, szukałam i czym bardziej zagłębiałam się w te fobie tym miałam większe przeświadczenie, że zostały ona wymyślone. Jedyne co przychodziło mi do głowy to

Jakie te fobie są dziwne!

To samo się nasuwa. Bo jak może istnieć na świecie osoba, która przeżywa prawdziwy lęk przed kulturą holenderską lub spoglądaniem w górę.

Pamiętajcie, że nie mówimy tutaj o zwykłym strachu, a o takim, który paraliżuje, i istotnie wpływa na nasze życie. Ciężko to sobie wyobrazić i choć wydaje się śmieszne cały czas próbuję wytłumaczyć sobie, że ta idiotyczna rzecz może niszczyć komuś życie.

A co wy o tym myślicie? Czy te fobie naprawdę istnieją czy zostały wymyślone na zasadzie:

Obudź się i wymyśl nazwy fobii na wszystkie przedmioty, które zobaczysz i wszystkie czynności, które wykonasz.

1. Anglofobia

 

Anglofobia

 

Jest to lęk przed kulturą angielską i wszystkim co jest z nią związane. Takie same są do kultury niemieckiej, francuskiej, holenderskiej, chińskiej, polskiej… Pewnie do każdej kultury jaka istnieje.

2. Genufobia

Lęk przed kolanami. Oczywiście jak możecie się domyślić znalazłam fobie do prawie każdej części ciała, ale przecież was nimi nie zasypię. Jest nawet fobia podbródków.

3. Fengofobia

 

Dziwne_fobie

 

Lęk przed światłem dziennym. Coś jak zabawa w wampiry?

4. Hebdomofobia

Lęk przed niedzielnymi wieczorami. Może to przygotowanie do poniedziałku albo nieumiejętność radzenia sobie z wolnym czasem.

5. Kifofobia

Lęk przed schylaniem się.

6. Koumpounofobia

 

Dziwaczne fobie

 

Jest to lęk przed guzikami. Jak dobrze, że w dzisiejszych czasach są zamki błyskawiczne.

7. Leukofobia

Lęk przed kolorem białym. Osobie z taką fobią musi być bardzo ciężko w dzisiejszym świecie. Każde modne wnętrze jest białe. Pełno jasnych, często białych fotografii w Internecie. Nawet kartka papieru jest biała. Rany, jaka trudna musi być dla takich osób zima. Po za leukofobią na razie znalazłam też purpurofobie (lęk przed kolorem fioletowym) i ksantofobie (lęk przed kolorem żółtym).

8. Symetrofobia

Lęk przed symetrią. Znam osobę, którą trzęsie na sam widok braku symetrii, ale lęk przed symetrią? Dziwne, ponieważ podobno ludźmi mózg lubi symetrię, a i ludzkie piękno oceniane jest na podstawie symetrii twarzy.

9. Turofobia

 

turofobia

 

Lęk przed serem.

10. Uksorfobia

Lęk przed własną żoną. A to może dajmy skomentować Panom 😀

Chcecie kolejną taką listę? Ludzkie lęki nie mają ograniczeń, więc kolejną dziesiątkę zbiorę bez problemu. Czy wy też uważacie te fobie za wyjątkowo dziwne?

Który punkt tej listy zaskoczył was najbardziej?